gry hazardowe w Polsce 4

Prawo Hazardowe W Polsce Najważniejsze Informacje

Dużo bardziej skomplikowana sytuacja dotyczy jednak zakładów bukmacherskich. Operatorów na rynku jest wielu, a nielegalni bukmacherzy często dostosowują swoje witryny tak, aby wydawały się polskim graczom legalne (np. strona internetowa w polskiej wersji językowej). Dlatego sprawdzenie, czy w rejestrze nie znajduje się konkretny adres domeny internetowej z grami hazardowymi, w które chcemy pograć, jest dobrym pomysłem. Wszelkie loteryjne gry hazardowe online, poza loteriami promocyjnymi, są objęte monopolem państwa (za jego realizację odpowiada, jak łatwo się domyślić, Totalizator Sportowy). Ma ono także wyłączność na wszystkie loterie pieniężne (stacjonarne i przez internet). Loterie, których organizacja nie jest zastrzeżona dla państwa polskiego, mogą być organizowane na podstawie specjalnego zezwolenia.

Takie procedury odpowiadają konieczności okazania dokumentu tożsamości przed wejściem do naziemnego kasyna gry. Inne gry hazardowe oferowane w lokalach naziemnych również mogą wiązać się z taką formalnością, np. Jeśli pracownik punktu bukmacherskiego ma wątpliwości co do wieku gracza, może zażądać okazania odpowiedniego dokumentu potwierdzającego jego wiek. Choć gry hazardowe charakteryzuje zależność od przypadku, poker to gra, w której duże znaczenie mają również umiejętności gracza (podobnie jak w przypadku zakładów bukmacherskich). Wielu pokerzystów uważa wręcz, że poker jest bliższy szachom (dyscyplina sportowa) niż np.

Jest to po prostu czysto bezinteresowna zabawa i tylko dlatego może się odbywać bez rejestracji konta. Natomiast gry kasynowe nie mogą być reklamowane, choć zakaz nie obejmuje reklamy w samym ośrodku gry czy oznaczenia nazwą bądź logo gry na pieniądze w internecie firmy/marki na zewnątrz budynku, gdzie oferowane są te gry. Ustawa hazardowa w przypadku gier hazardowych online pozwala też na ich reklamę i promocję na danej stronie internetowej, na której udostępniane są one zgodnie z zezwoleniem.

Z kolei kwestia, czy gry hazardowe są organizowane w formie tradycyjnej czy są to gry hazardowe przez Internet, nie ma już znaczenia – w tym sensie, że ustawa precyzuje zasady  wobec obu rodzajów gier. Podmioty oferujący nielegalne gry hazardowe najczęściej deklarują, że to są gry na automatach zręcznościowych. Ostatnio coraz częściej nazywają je „Quizomatami”, czyli  automatami sprawdzającymi wiedzę gracza w formie quizów. Zapewniają, że nie ma w nim czynnika losowości, co niemal w 100% okazuje się to nieprawdą.

This entry was posted in Gry Hazardowe. Bookmark the permalink.

Write A Report

Additional Comments